Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

!!! Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

zatuszuj.pl
Wybierz produkt / usługę:

(baza w budowie - inne modele tel.)


Wyszukiwarka materiałów eksploatacyjnych do twojej drukarki:  

TABELA KOMPATYBILNOŚCI
Kontakt

zatuszuj.pl
Pn-Pt 9-17

skup tonerów: 533-446-647

ul. Modrzejowska 43 Sosnowiec
tel. 0-533-446-647

ul. Dworcowa 19 Bytom 41-902
tel. 32-280-80-14 / 0-668-346-376


Konsultant 1: gg :
5105892Gadu-Gadu

Konsultant 2:  gg :
22919867Gadu-Gadu

kontakt / punkty / sklep - dojazd


Rabaty / Nagrody

NOWA STRONA - PUNKT SOSNOWIEC w zatuszuj.pl sosnowiec.zatuszuj.pl

NOWA STRONA - E-SKLEP w zatuszuj.pl esklep.zatuszuj.pl

NOWA STRONA - KOMPUTERY I IT w zatuszuj.pl komputery.zatuszuj.pl
Strona główna -> Praktyczne porady -> Co to jest regeneracja i po co ją stosować?

15 Lipiec 2024 r.  00:06:24

Szukaj na stronie - szukaj

Szukaj na forum - szukaj

Co to jest regeneracja i po co ją stosować?

Co to jest regeneracja i po co ją stosować?

Drukarkę czy to atramentową, czy już nawet laserową można znaleźć w  praktycznie  każdym  domu. I można by się było tylko cieszyć gdyby nie ceny niektórych materiałów eksploatacyjnych, czyli generalnie tuszu / toneru. Sam tusz czy toner w przypadku drukarek jest owym diabłem ukrytym w szczegółach, bowiem to od nich zależą koszty użytkowania drukarki.

Nadzwyczaj popularnym postępowaniem wśród producentów drukarek jest wypuszczanie na rynek potencjalnie tanich serii urządzeń dla których zakup tuszu/toneru okazuje się często wydatkiem zbliżonym do kosztu zakupu drukarki. Dlatego sama orientacja w cenach materiałów eksploatacyjnych jest tak ważna. Jednak na   szczęście  oprócz możliwości  zakupu  oryginalnych materiałów  istnieje  możliwość  zaopatrzenia  się w produkty innych producentów, które nierzadko dorównują jakością swoim pierwowzorom, a przy tym gwarantują naprawdę atrakcyjną cenę. Dodatkowo wciąż rozwijający się rynek oferuje nam inną alternatywę - proces regeneracji kartridża (tuszu) czy tonera.

Regeneracja to nie to samo co napełnianie

Na czym polega proces regeneracji? Regeneracja to nic innego jak profesjonalne przygotowanie do prawidłowej pracy kartridża/ kasety (tonera) poprzez udrożnienie dysz głowicy drukującej, wymianę zużytych części oraz oczywiście ponowne napełnienie komory lub komór kartridża/ kasety odpowiednio dopasowanym do modelu tuszem/tonerem.

Opisany powyżej proces przeprowadzany jest wyłącznie w profesjonalnych punktach, które posiadają odpowiednie oprzyrządowanie, a także materiały eksploatacyjne. Z pewnością w tym momencie wiele osób pomyśli sobie: jak to przecież w domu można samodzielnie wykonać te czynności i to po niższych cenach ... I faktycznie ceny są niższe jednak w warunkach domowych możliwe do przeprowadzenia jest wyłącznie NAPEŁNIANIE, które i  tak  nie  gwarantuje  poprawnych  wydruków, a różnica cen między napełnianiem a regeneracją wynika z poniesienia odpowiedzialności za wykonaną usługę. Bowiem nieprawidłowe napełnienie kartridża / tonera może prowadzić do uszkodzenia drukarki.

Korzyści płynące z regenerowania

Oprócz przystępnych cen i dużej oszczędności regeneracja stanowi jeden z przykładów działań proekologicznych, który prowadzi do ponownego wykorzystania elementów pozornie zbędnych, przyczyniając się tym samym do ochrony środowiska naturalnego. Ma to istotne znaczenie w obliczu faktów, które oceniają, że wyrzucona do śmieci kaseta z drukarki laserowej może się rozkładać nawet 450 lat! Natomiast w przypadku poddania kartridża czy kasety recyklingowi uzyskujemy pełnowartościowy produkt o wysokiej jakości, chronimy środowisko i przede wszystkim oszczędzamy nawet do 60% ceny nowego kartridża/tonera. Taka oszczędność jest możliwa m.in.: dzięki wykorzystaniu pełnej pojemności kartridża, bowiem niektórzy producenci napełniają wkłady do ½ lub 1/3 ich pojemności. Warto jednak pamiętać o kilku „świętych” zasadach regeneracji:

  1. Najlepiej uzupełnić tusz, gdy pojawiają się pierwsze objawy jego braku. Zapobiegnie to zasychaniu a nawet przepaleniu (co gorsze) dysz.
  2. Do napełnienia nadają się kartridże nie uszkodzone (bez uszkodzeń elektronicznych - migająca dioda drukarki: problemy z tuszem).
  3. Nie należy dotykać kartridża, a po wyjęciu go z drukarki należy uważać również na elektronikę, aby nie została uszkodzona w sposób mechaniczny.


Sklep

 

Copyright (c) zatuszuj.pl 2012 / naprawa laptopów Bytom

All registered names and trademarks are the property of their owners and are used solely to identify the products and services.