Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

!!! Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

zatuszuj.pl
Wybierz produkt / usługę:

(baza w budowie - inne modele tel.)


Wyszukiwarka materiałów eksploatacyjnych do twojej drukarki:  

TABELA KOMPATYBILNOŚCI
Kontakt

zatuszuj.pl
Pn-Pt 9-17
ul. Dworcowa 19 Bytom 41-902
tel. 32-280-80-14 / 0-668-346-376

ul. Modrzejowska 32B Sosnowiec
tel. 0-533-446-647

Konsultant 1: gg :
5105892Gadu-Gadu

Konsultant 2:  gg :
22919867Gadu-Gadu

kontakt / punkty / sklep - dojazd


Rabaty / Nagrody

NOWA STRONA - PUNKT SOSNOWIEC w zatuszuj.pl sosnowiec.zatuszuj.pl

NOWA STRONA - E-SKLEP w zatuszuj.pl esklep.zatuszuj.pl

NOWA STRONA - KOMPUTERY I IT w zatuszuj.pl komputery.zatuszuj.pl
Strona główna -> Praktyczne porady -> Drukarki igłowe wciąż na topie?

10 Grudzień 2019 r.  11:07:47

Szukaj na stronie - szukaj

Szukaj na forum - szukaj

Drukarki igłowe wciąż na topie?

Drukarki igłowe wciąż na topie?

W erze drukarek laserowych i wciąż im towarzyszących drukarek atramentowych , zagadnienie drukarek igłowych może wydawać się zaszłością. Większość z nas mimo iż mogło nie mieć do czynienia z tym typem drukarek, posiada ogólne pojęcie o ich istnieniu. A jednak ku zdziwieniu wielu osób igłówki wciąż są w niektórych branżach na topie.

Z czego wynika ten fenomen? Jak bowiem można nazwać fakt przodowania na rynku przez prawie 40 lat szczególnie na rynku technologicznym.

Użytkownicy tego typu drukarek z pewnością stwierdzą wspólnie, że tajemnicą ich sukcesu są bardzo niskie koszty eksploatacyjne bijące na łeb laserówki i atramentówki, niskie wymagania co do gramatury papieru , a przy tym jedyna w swoim rodzaju możliwość drukowania jednocześnie oryginału i do 7 kopii. Która z drukarek laserowych czy atramentowych to potrafi?

Umiejętność o której mowa jest możliwa dzięki specjalnej zasadzie działania drukarek igłowych , która w głównej mierze opiera się na pracy głowicy zawierającej 9-48 stalowych igieł. W przypadku głowic 9-igłowych igły rozmieszczone są w linii prostej, natomiast przy większej ilości igieł – w dwóch kolumnach na przemian. To właśnie ich uderzenie w nasączoną tuszem taśmę powoduje powstanie znaku na papierze. A więc czym większa ilość igieł w głowicy tym lepsza jakość uzyskanego wydruku. Na rynku dostępne są również drukarki wielogłowicowe w których każda z głowic drukuje po fragmencie strony.

Pomimo dosyć prostej zasady działania drukarki igłowe radzą sobie także z drukiem kolorowym. Możliwe jest to dzięki specjalnym taśmom zawierającym podstawowe kolory, które pod wpływem uderzeń igieł ulegają mieszaniu i tworzą pożądaną barwę.

W przypadku drukarek igłowych nie bez znaczenia pozostaje możliwość doboru idealnego podajnika papieru. Mamy tu do wyboru: prosty podajnik formatu A4 oraz traktory: pchające i ciągnące. Należy także pamiętać o specjalistach w swojej dziedzinie, czyli modelach Heavy-Duty przeznaczonych do ciągłej pracy w niedogodnych warunkach, szczególnie dla drukarek atramentowych i laserowych.

Jednak jak to bywa w życiu wszystko co ma swoje zalety ma i swoje wady, i w tej kwestii igłówki nie mogą się z pewnością pochwalić się prędkością działania, niską rozdzielczością druku czy też głośnością pracy. Wszyscy zapewne słyszeli o hałaśliwej pracy drukarek igłowych, o której niestety nie można powiedzieć, że jest mitem.


Sklep


 

Copyright (c) zatuszuj.pl 2012 / naprawa laptopów Bytom

All registered names and trademarks are the property of their owners and are used solely to identify the products and services.